Ütemterv 2016/2017. tanév

Szorgalmi időszak időtartama és fontos időpontjai:

Augusztus 31. szerda 18,00

tanévnyitó istentisztelet a templomban

Szeptember 1. csütörtök első tanítási nap
Január 20. péntek az első félév utolsó tanítási napja
Január 27. péntek félévi értesítők kiosztása
Május 4. csütörtök 12. évfolyam utolsó tanítási napja
Június 15. csütörtök utolsó tanítási nap
Június 18. vasárnap, 17:00 tanévzáró istentisztelet és bizonyítványosztás

Felvételi eljárás és beiratkozás

Gimnázium:
November 10. csütörtök gimnáziumi szülői értekezlet
Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes
November 11. péntek gimnáziumi tagozat nyílt napja
Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes
December 9. péntek jelentkezési határidő a középiskolai központi írásbeli vizsgákra
Felelős: Szira Erika, Vargáné Halász Anett
Január 21. szombat 10,00 egységes írásbeli felvételi vizsga
Felelős: Molnár Tímea
Január 26. csütörtök 14,00 pótló írásbeli felvételi vizsga
Felelős: Molnár Tímea
Február 9. csütörtök középiskolai jelentkezési lapok és adatlapok leadási határideje
Felelős: Szira Erika, Vargáné Halász Anett
Február 24-25. péntek-szombat gimnáziumi tagozatra jelentkezők szóbeli meghallgatása
Felelős: Molnár Tímea
Február 28. kedd gimnáziumi tagozatra jelentkezők szóbeli meghallgatása - pótnap
Felelős: Molnár Tímea
Március 16-17. csütörtök-péntek tanulói adatlapok módosításának lehetősége
Felelős: Molnár Tímea, Szira Erika, Vargáné Halász Anett
Június 22. csütörtök 9,00-12,00 9. évfolyamosok beiratkozása
Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes
Általános iskola:
Február 11. szombat alsó tagozat nyílt napja
Felelős: Gáspárné Szántó Ildikó, Kocsi Zsuzsanna
Március 22-23. szerda-csütörtök jelentkezés az 1. évfolyamra
Felelős: Kocsi Zsuzsanna

Tanítási szünetek:

Október 29- november 6. őszi szünet utolsó tanítási nap: október 28. péntek,
első tanítási nap: november 7. hétfő
December 22- január 2. téli szünet utolsó tanítási nap: december 21. péntek,
első tanítási nap: január 3. kedd
Március 13-15. tanítási szünet, Nemzeti ünnep utolsó tanítási nap: március 10. péntek,
első tanítási nap: március 16. csütörtök
Április 13-18. tavaszi szünet utolsó tanítási nap: április 12. szerda,
első tanítási nap: április 19. szerda
Május 1. hétfő A munka ünnepe
Június 4-5. vasárnap-hétfő Pünkösd

Ünnepélyek, rendezvények:

Október 4. kedd Kutatók Éjszakája
Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes, Vargáné Halász Anett
Októberben Idősek napja a kaposvári és a taszári idősek otthonában
Felelős: Patay Istvánné, Keszkenősné Kreskai Edina, 4/a osztály
Október 6. kedd megemlékezés 1849. október 6-ról
Felelős: Lőrincz Ernő Gábor, Kondoray Béla, 7/a és 7/b osztályok
Október 15. szombat tantestületi csendesnap
Felelős: Molnár Tímea, Kocsi Zsuzsanna
Október 21. péntek 8,00 megemlékezés 1956. október 23-ról
Felelős: Petz Johanna, Tálos-Nezdei Adrienn, 12.osztály
Október 28. péntek 8,00 Reformáció ünnepi istentisztelet a templomban
Felelős: Kocsi Zsuzsanna
November 7. hétfő nyugdíjas dolgozóink találkozója
Felelős: Patay Istvánné, Keszkenősné Kreskai Edina, 4/a osztály
November 25. péntek Lorántffy-est
Felelős: Kuruczné Borsi Angelika,
Mészáros Mónika, Vanyurné Ferk Ildikó
December 5. hétfő -17,00 Mikulás-ünnepség dolgozóink gyermekeinek
Felelős: Bíró Erika, 5/a osztály
December 3. szombat 10,00 gyülekezeti adventi játszóház
Felelős: alsós munkaközösség
December 9. péntek szecskaavató buli felsősöknek és gimnazistáknak
Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes ,Petz Johanna,
Nógrádiné Pócs Lujza
December 21. szerda délelőtt karácsonyi játszóház alsósoknak
Felelős: alsós munkaközösség
karácsonyi vásár
Felelős: Élő Andrea, Sárosiné Horváth Zsuzsanna
December 21. péntek 17,00 karácsonyi ünnepély a templomban
Felelős: Kern Ágota, Tódorné Vukov Éva,
6/a és 6/b osztályok
Január 27. péntek 16,00 alsó tagozatosok farsangja
Felelős: alsós munkaközösség
Február 3. péntek szalagavató ünnepség
Felelős: Petz Johanna, Fehérné Varga Katalin, 11. osztály
Február 6-10. farsangi műsor és játszóházak óvodásoknak
Felelős: Gáspárné Szántó Ildikó, Kurucz Csilla,
3/a és 3/b osztályok
Február 17. péntek 17,00 felső és gimnáziumi tagozat farsangja
Felelős: Tálos-Nezdei Adrienn, Olsovszky Otilia,
Dr. Farkasné Papp Ágnes
Február 24. péntek megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatairól
(gimnáziumi tagozat)
Felelős: Nógrádiné Pócs Lujza, Petz Johanna, gimnazisták
Március 10. péntek 8,00 megemlékezés 1848. március 15-ről
Felelős: Szira Erika, Vargáné Halász Anett, 8/a és 8/b osztályok
Március 31. péntek Családi hangverseny a templomban
Felelős: Kocsi Zsuzsanna, Kuruczné Borsi Angelika
Április- május osztálykirándulások
Április 12. szerda 8,00 megemlékezés a holocaust áldozatairól
(gimnáziumi tagozat)
Felelős: Nógrádiné Pócs Lujza, Bíró Erika, 9. osztály
Április 12. szerda húsvéti játszóház
Felelős: alsós munkaközösség
Április 30-ig nőszövetségi ünnepségre készül a 4/b osztály
Felelős: Magyarné Fabó Judit, Nyers Józsefné
Május 2-5. anyák napi ünnepségek
Felelősök: osztályfőnökök
Május 5. péntek 16,00 12. évfolyam ballagási ünnepsége a templomban
Felelős: Petz Johanna, Fehérné Varga Katalin, 11. osztály
Május 19-20. péntek-szombat Szeretethíd – Kárpát-medencei református önkéntes napok
Felelősök: Dr. Farkasné Papp Ágnes, osztályfőnökök
Május 19-20. péntek-szombat Lorántffy-napok Balatonfenyves
Felelősök: Molnár Tímea, Kocsi Zsuzsanna
Május 25. csütörtök Áldozócsütörtök – iskolai csendesnap
Felelősök: Kocsi Zsuzsanna, Vanyurné Ferk Ildikó
Május 27. szombat 18,00 7. osztályosok konfirmációi vizsgája (Gyülekezeti Ház)
Május 28. vasárnap 10,00 7. osztályosok ünnepélyes konfirmációi fogadalomtétele (templom)
Június 2. péntek megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról
Felelős: Dr. Kolláthné Kovács Ágnes, 10. osztály
Június 13. kedd Osztályfőnök mentesítő nap
Június 15. csütörtök 16,00 8. osztályosok búcsúztatása a templomban
Felelősök: Lőrincz Ernő Gábor, Kondoray Béla,
7/a és 7/b osztályok
Június 16-23. péntek-péntek Nyárindító Gyermeknapok
Felelős: Kern Ágota, Magyarné Fabó Judit, Nagy László
Június 18. vasárnap 17,00 tanévzáró istentisztelet és bizonyítványosztás
Felelős: Molnár Tímea, osztályfőnökök
Június 19-25. hétfő-vasárnap balatonfenyvesi tábor
Felelős: Kocsi Zsuzsanna

Tanulmányi versenyek:

Diákjainknak a tanév során házi versenyeket szervezünk, és benevezzük őket városi, megyei, regionális és országos megmérettetésekre.
Országos versenyek listája: 12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet a 2016/2017. tanév rendjéről - 3. sz. melléklet.

Iskolánk által szervezett országos tanulmányi verseny: Lorántffy-napok.

Iskolai belső mérések:

Külső mérések:
(12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet alapján)

  1. DIFER mérés: 2016. december 2-ig
    Felelős: Molnár Tímea, Szabó Nikolett, Zentainé Kovács Ibolya
  2. fizikai állapot felmérése: 2017. január 9. - április 30. között. Eredményrögzítés:2017. június 1-ig.
    Felelősök: testnevelő tanárok
  3. írásbeli idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamokon: 2017. május 17. szerda
    Felelős: Kocsi Zsuzsanna
  4. országos kompetenciamérés a 6., 8., 10. évfolyamokon: 2017. május 24., szerda
    Felelős: Kocsi Zsuzsanna
  5. érettségi vizsgák: (100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról)

Az érettségi vizsgákkal kapcsolatos határidők és feladatok az érettségiző diákokat és az érettségiztető tanárokat érintik. Minden feladatért az iskola igazgatója felelős.
Érettségi vizsgára jelentkezés határideje a 2016/2017. évi május-júniusi érettségi vizsgaidőszakban:
2017. február 15.

Írásbeli érettségi vizsgák időpontjai: lásd 12/2016. (VI. 27.) EMMI rendelet 1. számú melléklet.
Szóbeli érettségi vizsga időpontja: 2016. június 19-21., hétfő-szerda

Bemutató órák:

Október: Mészáros Mónika dráma és tánc 5. évfolyam
November: Lőrincz Ernő Gábor testnevelés 7. évfolyam
Március: Fitzné Radics Mária matematika 6. évfolyam
Április: Nógrádiné Pócs Lujza magyar nyelv és irodalom 9. évfolyam

Felelős: Dr. Farkasné Papp Ágnes

Értekezletek:

Szülő értekezletek:
2/a, 2/b, 3/a, 3/b szept. 5. (h) jan.31. (k) ápr. 4. (k)
4/a, 4/b, 6/a, 6/b, 7/a, 7/b, 8/a, 8/b szept. 6. (k) febr. 1. (sz) ápr. 5. (sz)
10., 11., 12. szept. 12. (h) jan.31. (k) ápr. 4. (k)
1/a, 1/b, 5/a, 5/b okt. 10. (h) febr. 2. (cs) ápr. 6. (sz)
9. okt. 11. (h) jan.31. (k) ápr. 4. (k)
Fogadóórák:
november 8. (k) 17,00
február 7. (k) 17,00
április 11. (k) 17,00
Tantestületi értekezletek:
Augusztus 18. kedd 10,00 tanévnyitó
Január 23. hétfő 14,15-16,15 felső tagozat félévi osztályozó
16,30-17,30 gimnáziumi tagozat félévi osztályozó
Január 24. kedd 16,45 alsó tagozat félévi osztályozó
Január 30. hétfő 15,00 félévi értékelő
Június 9. péntek 14,00 alsó tagozat év végi osztályozó
Június 12. hétfő 14,15-16,15 felső tagozat év végi osztályozó
16,30-17,30 gimnáziumi tagozat év végi osztályozó
Június 26. hétfő 9,00 év végi értékelő

Tantestületi bibliaórák:
okt. 3., nov. 7., dec. 20., jan. 3 (kedd)., febr. 6., márc. 6., ápr. 3, máj. 8.

11. Családi istentiszteletek:

Alsó tagozat        Felső és gimnáziumi tagozat
Október 9. 3/a osztály Szeptember 25. 12. osztály
November 13. 3/b osztály Október 23. 8/a osztály
December 11. - Advent 4/b osztály November 27. 8/b osztály
Január 8. 2/a osztály Január 22. 10. osztály
Február 12. 2/b osztály Február 26. 5/a osztály
Március 12. 1/a osztály Március 26. 5/b osztály
Április 9. - Virágvasárnap 1/b osztály Április 23. 9. osztály
Május 14. 4/a osztály Május 28. - Konfirmáció 6/a + 6/b osztály

Családi istentiszteleti részvételt igazoló „kiskönyv” leadási határideje: 2017. május 31., szerda
Felelős: Kocsi Zsuzsanna, osztályfőnökök

Erdei iskola:

Szeptember 5-7. gimnáziumi tagozat - Balatonfenyves
Szeptember 5-9. 5/a, 5/b osztályok
Szeptember 12-16. 6/a, 6/b, 7/a osztály
Szeptember 19-23. 7/b, 8/a, 8/b osztály
Május 15-19. 1/a, 1/b, 2/a osztály
Május 22-26. 2/b, 3/a, 3/b osztály
Május 29. - június 2. 4/a, 4/b osztály